BRC, GFSI (Global Food Safety Initiative )
BRC BELGESİ KALİTE YÖNETİM DANIŞMANLIĞI

BRC Belgesi ;
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
    BRC
    İngiltere’de faaliyet gösteren perakendecilerin çıkar ve avantajlarını gözetmek, bu perakendecilerin satın aldığı ürünlerin belirlenen standartta olmasını sağlamak amacıyla bir İngiliz ticari örgütü olan British Retail Consortium (İngiliz Perakendeciler Birliği) tarafından çıkartılan bir standarttır. İngiltere ile yapılacak dış ticarette gönderilecek ürünlerin İngiltere ülke sınırları içerisine rahat girişi ve dolaşımı, ilgili tarafların ürünleri kabul sürecinin kolaylaştırılması için BRC standardına ihtiyaç vardır. Sizler yapacağınız ticaretin sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için ürünü grubunuzu ilgilendiren BRC standardı belgelendirme sürecini tanıyın ve bu süreci gerçekleştirin. Bu belgelendirme sürecinin başlatılması ve yürütülmesi işlemleri için KAYRA'ya başvuruda bulunabilirsiniz. BRC standardı ilgili ürün grubuna göre farklı bölümlere ayrılmaktadır :

  • BRC Gloabal; Genel tüketici ürünlerine yönelik yayınlanmış standarttır.

  • BRC Food; Gıda ürünlerine yönelik yayınlanmış standarttır.

  • BRC Iop; Ambalaj ürünlerine yönelik yayınlanmış standarttır.

    IFS
    Açılımı International Food Standard (Uluslararası Gıda Standardı) olan ve sadece Avrupa’da değil global olarak tüm dünyada uygulama alanı bulan bu gıda standardı gıda perakendecilerini ve tüketicileri korumak amacıyla yayınlanmıştır. Gıda ürünlerinin güvenliğini ve güvenilirliğini arttırmak amacıyla üretici ve satıcı tedarikçilerden talep edilen standart, uygulamaları ve sertifikasyonu açısından tüm dünyada yüksek ilgi görmektedir. Sizler yapacağınız ticaretin sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için ürününüzün IFS standardı gerekliliklerine uygun üretim ve satış şartlarını sağlaması ve belgelendirilmesini sağlayın. Bu belgelendirme sürecinin başlatılması ve yürütülmesi işlemleri için KAYRA'ya başvuruda bulunabilirsiniz.
meyve brc belgesi